RCCOLA

Plot 12 vite nga publikimi i “Hot Right Now”, Rita Ora kujton këngën që e ktheu atë në një divë botërore të muzikës

/ 2 minuta lexim

Rita Ora, këngëtarja shqiptare që ka arritur të bëhet një emër i madh në skenën botërore të muzikës, ka festuar sot 12-vjetorin e lansimit të parë të hitit të saj “Hot Right Now”.

Kënga, e cila u realizua në bashkëpunim me DJ Fresh në vitin 2012, ka qenë pika e nisjes që e çoi Ritën në majat e sukseseve dhe lista të ndryshme muzikore, përfshirë vendin e parë në klasifikimet e Mbretërisë së Bashkuar.

Si të gatuani një tortë në formë zemre për Ditën e të DashuruarveKur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjakDështoi për shkak të rrymës, si arriti skuadra rumune të marrë miratimin e FIFA-s për t…Si ta mbijetoni Ditën e të dashuruarve nëse jeni pa partner: Në vend që të ankoheni për…Specialja kërkon të kontakohet urgjentisht Ministria e Drejtësisë lidhur me financimin …

Me një ndjenjë emocioni dhe mirënjohjeje, Rita ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjete sociale një mesazh prekës në InstaStory, “!2 vite! Po qaj! Një dekadë që kur kjo doli dhe ju ende më mbështesni. Jam shumë me fat të kem fansa si ju. Jua dua, faleminderit për gjithçka”.

Hidromorava

Këto fjalë ishin një reflektim i vlerësimit dhe lidhjes së thellë që ajo ka krijuar me fansat e saj në gjithë botën.

“Hot Right Now” shënoi fillimin e një kariere të mbushur me sukses për Ritën, duke e transformuar atë nga një artiste e re në një divë ndërkombëtare të muzikës.

Ajo u bë këngëtarja e parë nga Kosova që arriti të hyjë me bujë në industrinë e muzikës globale dhe të njihet për talentin dhe prezencën e saj dinamike.

Ky përvjetor është një moment për të kujtuar dhe festuar një udhëtim të jashtëzakonshëm artistik, për të vlerësuar arritjet dhe për të parë me optimizëm të ardhmen që do të sjellë më shumë këngë dhe projekte emocionuese nga ylli i muzikës, Rita Ora. /Telegrafi/