Përlotet Berisha: Ishte tragjedi kombëtare

Kryeministri Sali Berisha është përlotur, ndërsa ka bërë homazhe në ambientet e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan në nderim të 13 studentëve që humbën jetën gjatë aksidentit rrugor në Himarë.

Kryeministri e quajti tragjedi kombëtare ngjarjen, ndersa shprehu ngushëllimet familjarëve dhe prindërve të viktimave, ku garantoi se do të bëhet gjithçka që plagët e të plagosurve të mbyllen sa më mirë.

“Uroj që shpirti i tyre të gjejë paqen e merituar. Familjarët dhe prindërit të gjejnë forcën për të përballuar këtë dhimbje të tmerrshme, të rëndë. I lutem zotit që të plagosurit të shërohen sa më shpejt, sikundër i garantoj që do bëjmë gjithçka që plagët e tyre të mbyllen sa më mirë. Ngushëllimet më të thella”, tha kryeministri Berisha, transmeton “Panorama’.

Kryeministri Berisha është kthyer vetëm pak orë më parë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po qëndronte në kuadër të Samitit të NATOS-s në Çikago. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).