Përkundër akuzave të opozitës, Ivanoviq nuk e ndal aktivitetin në teren

Gjilan – Ndonëse është kritikuar nga Lëvizja Vetëvendosje se po e keqpërdor pozitën zyrtare kreu i Artanës, ky i fundit ka vazhduar aktivitetin e tij në teren duke vizituar familjet skamnore.

Kryetari i komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq ka vizituar familjen e rrezikuar sociale Saviq e cila jeton në kushte shumë të rënda, pa një rrugë kaluese deri te shtëpia.

Një ndër projektet prioritare këtë vit është edhe rregullimi i rrugës deri te familja Saviq e cila deri tani nuk kishte një rrugë kaluese nga shtëpia e deri te rruga kryesore e fshatit.

Komuna e Novobërdës disa herë ka ndihmuar familjen Saviq, ku një ndër donacionet më të mëdha ishte edhe ndërtimi i shtëpisë.

“Do të mundohemi që Saviqëve në një kohë sa më të shkurtër të ju ndërtojmë një rrugë deri te shtëpia e cila do t’i mundësonte një kalim sa më të lehtë. Komuna e Novobërdës ka një numër të fshatrave të përbëra ng lagjet ku infrastruktura rrugore është shumë e vështirë, ku edhe në mandatin e kaluar jam munduar që të ju rregullojmë rrugicat nëpër lagje, ku do të më mbetet edhe si qëllim kryesor edhe në periudhën e ardhshme” ka thënë Ivanoviq.

Ndryshe Ivanoviq është akuzuar nga LVV edhe për ndihmat e dhëna për familjet sociale dhe shumë keqpërdorime tjera, por Prokuroria e Gjilanit ende nuk ka ndërmarrë asnjë hap rreth pretendimeve të LVV./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).