Përkujtohet dëshmori Kemajl Azizi

Viti – Në 19 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit Kemajl Azizi, strukturat komunale, përfaqësues të Organizatave të Luftës së UÇK-së, udhëheqës të Ansamblit që mbanë emrin e këtij dëshmori dhe qytetarë të tjerë, bënë sot homazhe tek varri i dëshmorit, në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Sokol Haliti me këtë rast ka thënë se dëshmorët janë të pavdekshëm derisa ne si komunë me shumë pietet dhe respekt i nderojmë ata dhe të gjithë të rënët e komunës së Vitisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).