Për bisedime, s’ka arsye të ndryshohet koalicioni

Kryekuvendari Jakup Krasniqi, i cili është edhe sekretar i PDK-së, në një intervistë dhënë Radio Dukagjinit ka thënë se nuk e sheh të nevojshëm ndryshimin e koalicionit vetëm e vetëm për bisedimet e paralajmëruara me Serbinë.

“Unë mendoj që nuk ka ndonjë arsye që për çështje të bisedimeve të bëhen koalicionet. Për këtë çështje as që është biseduar në organet e partisë”, ka thënë Krasniqi.

Krasniqi ka potencuar se ashtu si është e ndarë për momentin skena politike në Kosovë, amendamentet për ndryshime kushtetuese dhe zgjedhore nuk mund të miratohen. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS