Pensionohet edhe internisti Sabit Spahiu

Gjilan – Sabit Spahiu njëri nga internistët e parë në Anamoravë është pensionuar, duke lënë pas vetës një punë të mirë profesionale dhe një respekt tek pacientët për kujdesin e treguar ndaj tyre.

Internisti Sabit Spahiu i cili tashmë ka dalur në pension ka punuar një kohë edhe si mësimdhënës i lëndëve të internos në shkollën e mesme “Zenel Hajdini” në Gjilan.

Spahiu është i njohur si njëri nga mjekët që ka treguar profesionalizëm të lartë, etikë të pastër në punë dhe u ka shërbyer me shumë dinjitet pacientëve.

Me rastin e pensionimit të tij Spahiu ka marrë urime dhe komente shumë pozitive nga miqtë, kolegët dhe pacientët e shumtë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).