PDK në Kllokot kërkon që të hetohet Sreqko Spasiq

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan duhet të hetojë Udhëtimet Zyrtare të dyshimta të Kryetarit Komunës Klllokotit Streqko Spasiq dhe punësimin e mbi 15 personave në mënyrë kundër Ligjore!

Kryetari i Komunës Kllokotit vazhdon duke shkelur Ligjet e Republikës Kosovës duke keqpërdorur parat e Taksapaguesve qytetarëve Shqiptarë dhe Serb!

Që nga marrja e mandatit si Kryetar i Komunës Kllokotit sipas PDK-së, ai ka keqpërdor detyrën zyrtare, duke larguar shumë punëtorë nga vendet e tyre të punës dhe duke vazhduar me punësim të militantëve të partisë së tij dhe disa shqiptarë mbështetës të tijë!

Kryetari i komunës së Kllokotit në të gjitha shpenzimet e tij Zyrtare jashtë Shtetit nuk i ka mbyllur dhe për këtë ekziston dyshimi se Kryetari i Komunës Kllokotit, Streqko Spasiq mjetet e Komunës Kllokotit i ka shfrytëzuar për qëllime të tija personale dhe për interesa të Strukturave Paralele Serbe!

Kryetari i Komunës Kllokotit Streqko Spasiq në takimet e tij Zyrtare jashtë Shtetit saktësisht në Kroaci, Slloveni dhe Zvicër, i ka Keqpërdor paratë e buxhetit të Komunës Kllokotit dhe sikurse shpenzimet e tjera të udhëtimeve jashtë Shtetit edhe këto shpenzime nuk i ka mbyllur!

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Klllokot gjithmonë ka reaguar dhe kërkuar nga Prokuroria Themelore në Gjilan të hetojë keqpërdorimet e Kryetarit Spasiq!

Edhe Agjencia Kundër Korrupsionit së bashku me Prokurorin Themelore në Gjilan duhet të hetojë keqpërdorimin detyrës zyrtare të Kryetarit Komunës Kllokotit Streqko Spasiq i cili për dy muaj ka punësuar në mënyrë të kundërligjshme mbi 15 persona dhe ka fshehur Librin e Protokollit në zyrën e tij duke e mbajtur të fshehtë protokollin e Kontratave të personave të punësuar nga Kryetari Spasiq!

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Kllokot kërkon nga Prokuroria Themelore në Gjilan të nisë menjëherë hetimet ndaj Spasiqit mbi dyshimet e bazuara në veprave të kundërligjshme të cilat argumentohet me fakte dhe dëshmi të cilat i posedojmë thuhet në reagimin e PDK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).