Pas shtatë dite del nga koma, Shaban Sadriu

Gjilan – Shaban Sadriu nga Sllubica e Gjilanit i plagosur më 7 gushtë të këtij muaji ka dalur nga koma dhe gjendja e tij shëndetësore është duke u përmirësuar thanë familjarët për rajonipress.

I plagosur në një pusi më 7 gushtë të këtij muaji, Shaban Sadriu(18 vjeçar) tek të dielën e ka ndier vetën mirë dhe ka dalur nga koma. Hasan Sadriu familjar i afërm tha për rajonipress se Shabani ka filluar të zgjohet dhe t`i vërej gjërat përreth. “Është fat i mirë që e ka edhe vetëdijen dhe po reagon si duhet. Është ende herët që ai të flas, por kjo për ne është një mrekulli pasi ai mund ta sqarojë edhe tërë situatën e ndodhur natën e 7 gushtit kur është plagosur për vdekje tek vendi i quajtur varrezat e muhaxhirëve “tha Sadriu.

Sadriu ndodhet në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK), dhe është nën përkujdesin e përhershëm të mjekëve në dhomat intensive.

Ndërkaq ende nuk ka ndonjë rezultat rreth hetimeve që po bënë policia dhe prokuroria e Gjilanit rreth këtij rasti. Ismet Hashani zëdhënës i policisë tha për rajonipress se rreth këtij rasti deri tani janë intervistuar disa persona ,por aktualisht nuk ka të dyshuar./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS