Pacolli në Lipjan: Jemi në rrugë të drejtë për zhvillimin e Kosovës

Aleanca Kosova e Re mbajti takim me degën e AKR-së në Lipjan, qytet i cili nuk e harroi asnjëherë punën dhe përkushtimin e AKR-së për ta zhvilluar vendin.

Koordinatori i degës së AKR-së në Lipjan, Fauz Xhemajli tha se AKR-ja dhe kryetari i saj Behgjet Pacolli kanë dhënë shumë për Kosovën dhe Lipjanin. ” AKR-ja ka qenë çdo herë e përkushtuar për zhvillim e vendit, avancimin e programit dhe zhvillimin ekonomik”, deklaroi ndër të tjera Xhemajli.

Ndersa, kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli duke falënderuar pjesëmarrësit dhe qytetarët e Lipjanit, tha se ndihet i nderuar të jetë në mesin e tyre. “Pjesëmarrja juaj sot është shenjë që AKR-ja këtu vazhdon t’i kontribuojë shtetndërtimit të Kosovës. AKR ka vite që jep kontribut në këtë komunë dinjitoze dhe asnjëherë se ka lënë anash. Do të vazhdojmë punën për hapjen e fabrikave të reja dhe vendeve të reja të punës”, deklaroi ndër të tjera Pacolli.

Pacolli tha se AKR-ja si parti liberale, suksesin e bazon në rezultatin e punës. “Për AKR-në, patriot është ai njeri që punon dhe kontribuon për familjen e vet dhe për shtetin, gjë e cila çon në gjenerimin e të hyrave për shtetin dhe përmirësimin e jetës publike dhe rritjen e buxhetit të Kosovës”, u shpreh ndër të tjera Pacolli.

Pacolli në përfundim të takimit me qytetarë prezantoi kandidatët për deputet të Republikës së Kosovës: Islam Pacolli, Fatmir Matoshi, Vesel Makolli, Valdrin Lluka, Ekrem Mustafa, Myzejene Selmani, Alma Lamçja, Mirlindë Sopi-Krasniqi, Sedat Ismajli, Skënder Avdyli dhe Nusret Çubreli.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).