Pacolli: Minoritetet mund të provokojnë krizë politike

Zëvendëskryeministri i parë, Behxhet Pacolli, nuk beson se minoritetet do t’i braktisin institucionet e Kosovës, pavarësisht paralajmërimeve të ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenaq Rashiq, i cili ka thënë se një gjë e tillë do të ndodhë nëse kërkesa e tyre refuzohet për vendet e rezervuara në Kuvend.

Megjithatë, Pacolli ka pranuar se nëse do të ndodhte një gjë e tillë do të mund të provokonte një krizë politike në vend.

Ai është shprehur i bindur se vazhdimi i këtyre ulëseve edhe për një mandat nuk do të krijonte ndonjë problem për Kosovën. /Epoka e re/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).