Pacolli i përgjigjet Daçiqit rreth Interpol-it

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli i është përgjigjur deklaratës së homologut serb, Ivica Daçiq i cili ka thënë se INTERPOL-i do të mbushet me fletarreste për liderët kosovarë.

Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se mund të ndodhë që Serbia të vazhdoj të keqpërdor edhe institucionet ndërkombëtare, ashtu siç ka vepruar deri tani ndërsa tha se nuk është çudi, duke e ditur se kush është Daçiqi.

Lexoni të plotë postimin e Pacollit:

“E lexova një deklaratë të Dacicit, se gjoja Interpoli do të mbushet me flet-arreste për udhëheqësit e Kosovës.

Po, mund të ndodhë që Serbia të vazhdoj të keqpërdor edhe institucione ndërkombëtare, ashtu siç ka vepruar deri tani. Nuk është çudi, duke e ditur se kush është Daçiçi.

Njerëzit e Kosovës vetëm janë mbrojtur nga gjenocidi dhe nuk turpërohemi asnjëherë për veprimet tona.

Të turpëruar para civilizimit botëror janë ata që kanë kryer gjenocid.

E mira është që askush nuk do të këtë mundësi më të kryej gjenocid mbi popullin e Kosovës.

Asnjë qytetar i Kosovës nuk është i dënuar për vrasje. Asnjë qytetar i Kosovës nuk është i dënuar për masakra. Asnjë qytetar i Kosovës nuk ka bërë krime lufte, ngase lufta jonë ka qenë për mbijetesë.

Ndërsa, bashkë-ideologët e Dacicit, nuk arrin t’i numërojë kriminelët e luftës që kryen krimet e tmerrshme në Kosovë e rajon!”. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).