Pacolli çuditet me mosmarrëveshjet për datën e zgjedhjeve

Lideri i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, e ka konsideruar takimin e sotëm të liderëve politikë si të padobishëm, sa i përket marrëveshjes për datën e zgjedhjeve.

Pacolli thotë se është çuditur me vështirësitë për tu marrë vesh për datën e zgjedhjeve.

“Aleanca Kosova e Re (AKR) nuk ka asnjë problem me datën e zgjedhjeve, por do donte që të miratohej reforma zgjedhore, ligji për Trepçën, etj. Ne nuk kemi frikë nga asgjë. As nga Tribunali, as nga arrestimet për korrupsion dhe as nga vota e pakënaqësisë së vëllezërve tanë të mërgatës,”ka shkruar Pacolli në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Ndërkaq kreu i AKR-së dhe zëvëndëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli, ka pyetur qytetarët se kur do ta shihin ata të arsyeshme datën e zgjedhjeve.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).