Pack: Beogradi fajtor nëse nuk e fiton datën

Euro deputetja Doris Pack ka deklaruar se Serbia do ta fitojë datën e bisedimeve për në BE, nëse Beogradi “i shpjegon drejtë sinjalet e kohës”, transmetojnë mediet serbe.

“Kur Beogradi do t`i shpjegojë sinjalet e kohës dhe të nisë të veprojë në pajtim me këtë, do të vijë deri te data për fillimin e bisedimeve për në BE.

Nëse nuk do ta bëjë këtë, ne nuk do të jemi përgjegjës për zvarritjen, por fajtor do të jetë ekskluzivisht Beogradi”, ka thënë Doris Pack për gazetën Dnevnik të Novi Sadit./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).