UBT

Ozil krenar me titullin

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Mesfushori i Real Madridit, Mesut Ozil, ka pranuar se ai është kënaqur shumë më triumfin në La Liga, pasi kështu e kanë bërë Barcelonën të jetë prapa tyre dhe të vihet në ndjekje të Los Blancos pas dominimit trevjeçar.

“Çelësi i suksesit këtë sezon ishte qëndrueshmëria. Përndryshe, ne nuk do të kishim qenë në gjendje për të arritur këto rekorde. Pa dyshime, ne jemi shumë krenarë me të arriturat tona dhe me faktin se kemi lënë Barcelonën nëntë pikë prapa nesh”.

Uji Dea

“Elinimi nga Bayerni ishte dush i ftohtë. Por, nuk ishte problem. Jemi mësuar kështu dhe më pas fituam La Ligën, që ishtë objektivi im primar. Jam absolutisht krenar me këtë”, është shprehur spanjolli. /Telegrafi/