“O sa mirë me qenë shqipëtar”

Edhe pse këngëtarja ka specifikuar vetën si autore të tekstit, në fakt vargjet e kësaj kënge janë të njohura siç njihet himni kombëtarë shqiptarë.

Sa më shumë që po i afrohemi ditës së 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, aq më shumë krijime patriotike po kemi. Disa orë më herët indeksonline.net shkroi për një krijim të ngjajshëm të Hekuran Krasniqit.

Tashmë në këtë listë po bashkangjitet edhe këngëtarja Rozana Radi.

Ajo vetëm disa minuta më parë, përmes faqes së saj në Facebook njoftoi të gjithë fansat e saj për krijimin e saj të fundit. Bëhet fjalë për këngën, “O sa mirë me qenë shqipëtar”, të cilën e ka punuar me bashkëpunëtorët e saj të vjetër, Adrian Hila dhe produksionin Mac Production.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS