Nuk ndalet Sokoli, fillon asfaltimin e rrugëve nëpër fshatra

Viti – Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës “Lisi i Haxhisë” në Sadovinë të Jerlive dhe në Sllatinë të Poshtme.

Në Sadovinën e Jerlive filluan punimet parapërgatitore në asfaltimin e rrugës “Lisi i Haxhisë”.

Me këtë rast Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor por edhe banorë të këtij lokaliteti kanë qenë të pranishëm në fillimin e këtyre punimeve.

Banorët e këtij lokaliteti e falënderuan kryetarin Haliti duke potencuar se asfaltimi i kësaj rruge është i rëndësishëm për ta.

Kurse Kryetari Haliti tha se kjo komunë mbetet e përkushtuar që të realizoj projekte në interes të qytetarëve të saj dhe atë në të gjitha lokalitetet.

Në Sllatinë të Poshtme filluan punimet në asfaltimin e rrugës “Gjelbina”

Sot në fshatin Sllatinë të Poshtme të Vitisë, kanë filluar punimet përgatitore në asfaltimin e rrugës “Gjelbina”, rrugë kjo e cila gjendet në afërsi të shkollës së këtij lokaliteti.

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka qenë i pranishëm me rastin e fillimit të këtyre punimeve ku edhe u prit nga banorët e këtij lokaliteti të cilët u shprehën të kënaqur për fillimin e punimeve në ndërtimin e kësaj rruge për siç thanë ata shumë të rëndësishëm./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).