KKVITI

“Nuk ishte e lehtë të qëndroje i vetmuar”, Broja flet për lëndimin dhe thotë se pret një sezon të madh

/ 2 minuta lexim
Mobi Casa

Armando Broja ka hedhur pas krahëve dëmtimin në ligamentin e gjurit dhe është rikthyer në stërvitjen parasezonale me Chelsean.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare pret një sezon të madh teksa në një prononcim për kanalin zyrtar të klubit anglez në rrjetet sociale, theksoi se ndjehet mjaft i lumtur që rikthehet sërish mes shokëve të skuadrës.

“Ndjehem shumë mirë për faktin që jam rikthyer në stërvitje dhe jam sërish mes shokëve të skuadrës, është mirë të ndihesh sërish pjesë e grupit”, ka thënë fillimisht Broja, përcjell Supersport.

“Isha për një kohë të gjatë larg skuadrës dhe nuk ishte aspak e lehtë të qëndroja ashtu i “vetmuar”. Por, jam i lumtur që jam me shokët dhe po shijoj sërish fushën”.

Fundamenti

“Kam gjetur forcat dhe energjinë për të nisur punën pak më herët këtë sezon dhe tani jam me skuadrën në fazën përgatitore, jam shumë i lumtur”.

“Pres një sezon të madh ndaj më duhet të përgatitem, nuk është e lehtë të kthehesh pas një dëmtimi aq të rëndë”.

“Ndaj, jam i lumtur dhe falënderues që jam rikthyer përsëri pranë skuadrës. Tani mendoj vetëm të rikthehem në formën e duhur dhe më pas të vazhdoj nga aty për të zhvilluar një sezon të madh”, përfundoi sulmuesi shqiptar. /Telegrafi/