RCCOLA

Notat e lojtarëve, Norvegji 3-0 Kosovë: Paraqitje e dobët e ‘Dardanëve’, Haaland lojtar i ndeshjes

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Kosova ka pësuar ndaj Norvegjisë me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “Ullevaal” në Oslo.

Erling Haaland ka shënuar het-trik në fitoren e ‘Vikingëve’ ndaj ‘Dardanëve’, duke gjetur rrjetën në minutat 15′, 70′ dhe 75′.

Pikërisht Haaland ishte lojtar i ndeshjes duke u vlerësuar nga Sofa Score me notën 9.4.

Nga startuesit e Kosovës, notë më të lartë kishin Amir Rrahmani (6.9), Mërgim Vojvoda e Vedat Muriqi me 6.8, ndërsa Edon Zhegrova mori notën 6.7.

RCCOLA

Sa i përket notës më të lartë, ajo shkon për Bernard Berishën që është vlerësuar me 7.5, i vetmi me vlerësim kalues te Kosova.

Leart Paqarada (6.2) dhe Fidan Aliti (6.4) nga mbrojtja ishin më të dobëtit në fushë.

Notat e lojtarëve të Norvegjisë dhe Kosovës

/Telegrafi/