Një i vdekur në Dyseldorf – arrestohet kosovari, i dyshuar për vrasje

/ 2 minuta lexim
KKVITI

Sipas policisë, personi i arrestuar është një kosovar 52-vjeçar, me banim në Gjermani.


Një menaxher restoranti u vra nga të shtënat në Dyseldorf herët në mëngjes të së dielës. Policia ka arrestuar një të dyshuar para restorantit, ndërsa një ekip po zhvillon hetimet.

Sipas policisë, të shtënat janë qëlluar rreth orës 02:45 në Herzogstrasse, në qendër të Dyseldorfit, transmeton albinfo.ch. Ka pasur një mosmarrëveshje mes një burri dhe operatorit në një restorant në lagjen Friedrichstadt. Pasi debati u zhvendos jashtë ndërtesës, personi në fjalë thuhet se ka qëlluar disa herë drejt operatorit të restorantit dhe më pas ka hyrë sërish në restorant, sipas policisë dhe prokurorisë.

Fundamenti

Pak më vonë, policia ka mundur të arrestojë pa rezistencë një person të armatosur me armë zjarri para lokalit, shkruan wdr.de. Sipas policisë, personi i arrestuar është një kosovar 52-vjeçar me banim në Gjermani.

Operatori 38-vjeçar i lokalit ka vdekur nga plagët e marra në vendngjarje, pavarësisht përpjekjeve për reanimim nga policët dhe ekipet e shpëtimit.

Policia fillimisht nuk ishte në gjendje të thoshte asgjë për pyetjen nëse kishte persona të tjerë të përfshirë apo sfondin e krimit.