RCCOLA

Nikçi, për 700 000 euro në Hannover 96

/ 1 minutë lexim

Hannover – Futbollisti Adrian Nikçi, i cili deri në sezonin që përfundoi ka luajtur për FC Zürich, ka nënshkruar sot me skuadrën e bundesligës gjermane Hannover 96. Këtë e ka konfirmuar edhe menaxheri i i FCZ, Fredy Bickel.

Shuma që gjermanët e kanë paguar për lojtarin sulmues anësor është 700 mijë euro, njoftojnë mediet gjermane dhe ato zvicerane, transmeton portali albinfo.

RCCOLA

Adrian Nikçi, 22 vjeçar, nuk ka udhëtuar sot me tashmë ish-skuadrën e tij FC Zürich në kampin e stërvitjeve, për faktin se ai tashmë është shitur në Gjermani.

Nikçi ka nënshkruar një kontratë trevjeçare për shumën e përmendur, që e obligon deri në vitin 2015.