RCCOLA

Nga Londra në Liverpool, pritet vetëm miratimi i Brojës!

/ 2 minuta lexim

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta se në tryezën e “Bluve të Londrës” ka mbërritur një ofertë nga Evertoni për 23-vjeçarin shqiptar.

Klubi nga Liverpooli ka gati 30 milionë paund për të siguruar shërbimet e Brojës. Propozim që drejtuesit e Chelseat e kanë pranuar, por tashmë fjala e fundit i takon Brojës.

Dominic Calvert-Lewin do të largohet nga “Goodison Park për t’u transferuar te Newcastle. Dhe emri i parë në listën e dëshirave të trajnerit Sean Dyche është pikërisht futbollisti i kombëtares së Shqipërisë.

KKGjilan

Tekniku i ka kërkuar klubit që të hidhet në sulm për Brojën, i cili pas dëmtimit po fiton formën e tij. Për lojtarin e talentuar shqiptar, klubi nga Liverpooli ka ofruar një pagë që prek shifrën 5 milionë paund në vit, çka do e bënte lojtarin më të paguar shqiptar në të gjithë historinë.

Kalimi te Everton e ka joshur Brojën, i cili si dëshirë të parë të ka që të qëndrojë në Premier League, por në anën tjetër nuk dëshiron të nxitohet për t’u përsëritur ndonjë situatë e pakëndshme si në rastin e Fulhem. 23-vjeçccari dhe përfaqësuesit e tij do të studiojnë me qetësi të gjitha oferatat që do të paraqiten dhe pas europianit do të vendoset e ardhmja e tij.