Nënshkruhet marrëveshja për fuqizimin e bizneseve në komunën e Novobërdës

Gjilan – Në kuadër të projektit Aftësitë për Punim Rural–APR/HSIK është nënshkruar marrëveshja për fuqizimin e bizneseve në komunën e Novobërdës të cilat do të përfaqësohen përmes Grupit Lokal të Veprimit “Kalaja”.

Në kuadër të kësaj marrëveshje bizneset do të ndihmohen në realizimin e nevojave të tyre për programet e trajnimit, synim kryesor do të jetë rritja e aftësive profesionale për punësim dhe gjenerimi i të ardhurave.

Kjo marrëveshje do të jetësohet me ndihmën e partnereve:Projektit Aftësitë për Punësim Rural –APR/HSIK organizata Helvetas, Komuna e Novobërdës (Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik) dhe Grupi Lokal i Veprimit “Kalaja”Novobërdë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).