Nënshkruhet kontrata për bashkëfinancimin e projektit në mes të Komunës së Artanës Helvetas

Gjilan – Aktivitetet e kësaj marrëveshje kanë për qëllim përmirësimin e infrastrukturës në komunën e Artanës si një përmirësim i kushteve të jetesës për të gjithë qytetarët në komunën e Artanës.

Në ambinetin e Kryetarit të Komunës së Novobërdës, Svetisllava Ivanoviq, është nënshkruar kontrata mbi bashkëpunimin ndërmjet komunës së Novobërdës dhe HELVETAS-it, për realizimin e dy projekteve infrastrukturor në vlerë prej 39 000 euro.

Aktivitetet e kësaj marrëveshje kanë për qëllim përmirësimin e infrastrukturës në komunën e Artanës si një përmirësim i kushteve të jetesës për të gjithë qytetarët në komunën e Artanës.

Duke nënshkruar këtë dokument, partnerët angazhohen për bashkëpunimin dhe bashkëfinancimin e aktiviteteve të parashikuara me qëllim rritjen dhe zhvillimin e këtyre sektorëve.

Qëllimi kryesor i këtij bashkëpunimi është inkurajimi i komunave për të përmirësuar më tej performancën e tyre në këto fusha: qeverisja demokratike, qeverisja komunale, transparenca dhe integriteti.

Ivanoviq falënderoi përfaqësuesin e Helvetas z. Dardana Maliqi dhe theksoi se Komuna e Novobërdës do të vazhdojë bashkëpunimin afatgjatë me qëllim të përmirësimit të performancës komunale./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).