Në spitalin e Gjilanit kryhet edhe një operim i rrallë

Gjilan – Kirurgu Milaim Kosumi për herë të parë në Kosovë përmes llaparoskopisë ka kryer një intervenim të rrallë tek pacienti Ikmet Emini i cili ka pasur komplikime me herrni (bruhi).

Në spitalin rajonal të Gjilanit është kryer edhe një operacion i rrallë i cili ka rezultuar me sukses. Kirurgu Milaim Kosumi i ndihmuar edhe nga kolegët e tij dhe ekipi, ka kryer një operim përmes llaporaskopisë tek pacienti Ikmet Emini i cili ka pasur probleme dhe komplikime me herrni, në popull e njohur si bruhi.

Kosumi tha për rajonipress se ky operacion është bërë për herë të parë në Kosovë ndërsa ka falënderuar drejtorinë e spitalit për përkrahje si dhe kompaninë Covidienin për përkrahje në material dhe instrumente.

Kosumi tha ase gjendja e pacientit është shumë e mirë derisa e ka quajtur sukses të madh këtë ndërhyrje operative edhe për të po edhe për spitalin e Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).