Hidromorava

Në Smirë të Vitisë zgjerohet dhe asfaltohet rruga në lagjen “Ferizi”

/ 1 minutë lexim

Viti – Në komunën e Vitisë, po vazhdojnë punimet në realizimin e projekteve infrastrukture, konkretisht të asfaltimit dhe zgjerimit të rrugëve rurale në lokalitet e ndryshme të kësaj komune.

Me këtë rast sot është bërë asfaltimi dhe zgjerimi i rrugës në lagjen “Ferizi” në Smirë të Vitisë.

Punimet nga afër i përcolli kreu i kësaj komune, Sokol Haliti me bashkëpunëtor i cili edhe është pritur aty nga banorët e zonës.

UBT

Banorët e këtij lokaliteti në veçanti ata për skaj të rrugës në fjalë kanë falënderuar kryetarin Haliti për këtë projekt duke e cilësuar si jetik për ta.

Kurse i pari i Vitisë, potencoi se ata po vazhdojnë punën në krijimin e infrastrukturës sa më të mirë edhe në lokalitet e tjera duke lehtësuar qarkullimin e pjesëmarrësve në trafik.

Haliti shtoj se Komuna e Vitisë në bashkëpunim me partnerët e saj janë duke punuar edhe në fushat e tjera./rajonipress/