Në Pozheran së shpejti do të vendosët E-Kioska

Viti – Qytetarët e Komunës së Vitisë së shpejti mund të tërheqin disa dokumentet të gjendjes civile në E-Kioskën i cili do të vendoset në Pozheran.

Kjo u bë e ditur sot, në një sesion informues me zyrtarë komunal dhe me kreun e kësaj komune, Sokol Haliti, ku u fol mbi menaxhimin e kësaj pajisje elektronike, i cili do të jetë në shërbim të qytetarëve në çdo kohë.

Përndryshe qytetarët vitias mund të tërheqin në këtë E-Kioskë edhe Certifikatat e Pronës, kurse ky projekt në Viti përmes të cilës për herë të parë ofrohen shërbime të tilla është financuar nga i USAID-it Amerikan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).