Në Kamenicë korren 65 % e sipërfaqes

Gjilan -Komisioni Komunal për korrje-shirjet ka bërë të ditur se në Komunën e Kamenicës, korrje-shirjet po shkojnë sipas dinamikës së paraparë.

Deri më tani janë korrur rreth 60% e sipërfaqeve , rendimenti mesatar po sillet rreth 4000-4500 kg./ha ka thënë Gani Sadiku drejtor i bujqësisë.

Sipas tij furnizimi me naftë po bëhet i rregullt dhe pa ndonjë problem të theksuar . Të gjithë kombajneret që marrin pjesë në fushatën e korrjeve 2012 janë të pajisur me leje të punës nga Komisioni komunal për korrje-shirje komfort rregullores komunale për korrje-shirjet tha Sadiku./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).