Në Kamenicë 301 raste aktive nga fillimi dhe 47 të vdekur

Kamenicë – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Komunën e Kamenicës, 22 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe 49 të tjerë janë shëruar.

Bilanci me COVID-19 në komunën e Kamenicës:
-1260 raste të identifikuara,
-912 të shëruar plotësisht,
– 301 raste aktive,
– 47 të vdekur.

Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart! Ruani vetën dhe të tjerët./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS