Në fshatrat e Vitisë dhe Kllokot do të ketë ndërprerje të domosdoshme të energjisë

Gjilan – Sipas KEDS-it kjo ndërprerje do të jetë e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit.

Më 04.10.2017 në NS 35/10 kV Kllokoti do të ndërprehet: Dalja 10 kV Kllokoti (Kodi:61065004) prej orës 10:30-16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kllokot, Radivojcë, Budrikë, Remnik dhe Xhylekarë.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i shtyllës së tensionit të lartë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).