Në Beguncë të Vitisë sulmohet KEK-u

Gjilan – Policia në Viti bënë të ditur se ka arrestuar një person në fshatin Beguncë pasi që i njëjti ka sulmuar dy punëtorë të Korporatës Energjetikë të Kosovës të cilët ishin në detyrë.

Sipas policisë deri të sulmi ka ardhur pasi që ekipi KEK-ut e ka ç’kyçur nga rrjeti energjetik shtëpinë e të dyshuarit.

Punëtorët e KEK-ut mësohet se kanë marrë lëndime të lehta trupore ndërsa me urdhër të prokurorit publik i dyshuari është dërguar në qendrën e paraburgimit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).