Ndihmohen 29 familje me ndihma në veshmbathje dhe gjëra ushqimore

Viti – Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Viti, ka bërë sot shpërndarjen e ndihmave humanitare për disa familje në nevojë të komunës së Vitisë.

Ky donacion i Caritas Kosova, që u shpërnda në kuadër të Drejtorisë në fjalë, kryesisht ishte në pako ushqimore dhe veshmbathje.

Këto ndihma i’u ndanë 29 familjeve të përzgjedhura si familje në nevojë, nga Qendra për Punë Sociale në Viti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).