Ndihmohen 10 familje skamnore në Karaqevë

Kamenicë – Falë angazhimit të Selver Lenjanit për festat e fundvitit janë ndihmuar 10 familje skamnore në Karaqevë. Këto ndihma janë dhënë nga humanisti Sabri Skovërqani.

Sabri Skovërqani është treguar human në natën e Vitit të Ri duke ndihmuar 10 familje skamnore në Karaqevë.

Sipas Selver Lenjanit këto familje janë ndihmuar me miell, vaj e detergjent. “Gjesti i Sabri Skovërqanit është për tu përshëndetur sepse ka ndihmuar këto familje në një moment shumë të veçantë” tha Lenjani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).