Ndërprerje të energjisë në Viti e Artanë

Gjilan – Sipas njoftimit të KEDS-t ndërprerje të energjisë do të ketë në Artanë dhe në Viti.

Më 15,16,17.11.2017 në TS 110/35/10 kV Vitia do të ndërprehet. TSB 10/0.4 kV Blina e re (Kodi: 61067005008) prej orës 09:00-12:00 dhe nga 15:00-18:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatorët e TS Blinde. Arsyeja e ndërprerjes: Punime ne TSB e reja Viti.

Më 15.11.2017 në TS 35/10 kV Novoberdë do të ndërprehet. Dalja 10 kV Slivoves (Kodi: 60024003) prej orës 10:00 deri në ora 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin Bostoni, Turiqevc, Vllasali, Izvor, Koznicë, Svarqak, Prekoc, Manishincë, Zebincë, Vuqak, Llabjan, Llajshevc, Dragovc, Kukavicë dhe Gulmivodë. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim shtyllave të tensionit të lartë thuhet në njoftimin e KEDS-it./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).