Ndahet nga jeta Ekrem Sadiku

Gjilan – Ekrem Sadiku nga Budrika është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare. Ekrem sodiku është konsideruar si njëri nga mjeshtrit e parë të teknologjisë moderne si TV e kompjuter.

Osman Ibrahimaj mik dhe shok i ngushtë ka njoftuar se Ekrem Sadiku është ndarë nga jeta të shtunën derisa varrimi bëhet po ashtu të shtunën në ora 18.00 në varrezat e Budrikës.

Ekrem Sadiku ka lënguar për më shumë se pesë vite në shtrat, ndërsa qytetarët e kanë njohur si njërin nga mjeshtrit e parë në Anamoravë të rregullimit të teknikës moderne si TV e kompjuter./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).