Ndahet nga jeta Ekrem Sadiku

Gjilan – Ekrem Sadiku nga Budrika është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare. Ekrem sodiku është konsideruar si njëri nga mjeshtrit e parë të teknologjisë moderne si TV e kompjuter.

Osman Ibrahimaj mik dhe shok i ngushtë ka njoftuar se Ekrem Sadiku është ndarë nga jeta të shtunën derisa varrimi bëhet po ashtu të shtunën në ora 18.00 në varrezat e Budrikës.

Ekrem Sadiku ka lënguar për më shumë se pesë vite në shtrat, ndërsa qytetarët e kanë njohur si njërin nga mjeshtrit e parë në Anamoravë të rregullimit të teknikës moderne si TV e kompjuter./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS