Ndahet nga jeta Ismet Shabani, patriot e atdhetar i shquar

Gjilan – Në moshën 65 vjeçare është ndarë nga jeta Ismet Shabani veprimtar i palodhur i çështjes shqiptare, njeriu që ka ndihmuar e përkrahur të gjitha luftërat.

Ismet Shabani ka ndërruar jetë këtë të premte në moshën 65 vjeçare. Ismet Shabani pos që njihet me biznesin e tyre familjar të Restaurant “Bujana”, ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm dhe njihte si përkrahës i të gjitha luftërave të UÇK-së, UÇPMB-së, një njeri që ka ndihmuar të gjitha kategoritë sociale./rajonipress/

Njoftimi i familjarëve

“Vërtetë nga Allahu jemi të krijuar dhe tek Ai është kthimi ynë”
Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot me caktimin e Allahut në moshën 65 vjeçare, u nda nga jeta babai,vëllau jonë Ismet (Demush) Shabani.Varrimi bëhet sot me namaz të ikindisë (15.11.2019). Të pikëlluar familja Skender Shabani

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).