Ndahet nga jeta Ismet Shabani, patriot e atdhetar i shquar

Gjilan – Në moshën 65 vjeçare është ndarë nga jeta Ismet Shabani veprimtar i palodhur i çështjes shqiptare, njeriu që ka ndihmuar e përkrahur të gjitha luftërat.

Ismet Shabani ka ndërruar jetë këtë të premte në moshën 65 vjeçare. Ismet Shabani pos që njihet me biznesin e tyre familjar të Restaurant “Bujana”, ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm dhe njihte si përkrahës i të gjitha luftërave të UÇK-së, UÇPMB-së, një njeri që ka ndihmuar të gjitha kategoritë sociale./rajonipress/

Njoftimi i familjarëve

“Vërtetë nga Allahu jemi të krijuar dhe tek Ai është kthimi ynë”
Me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot me caktimin e Allahut në moshën 65 vjeçare, u nda nga jeta babai,vëllau jonë Ismet (Demush) Shabani.Varrimi bëhet sot me namaz të ikindisë (15.11.2019). Të pikëlluar familja Skender Shabani

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS