Mustafa: PDK duhet ta shpëtojë Anamoravën nga qeverisja e keqe dhe anarkia

Gjilan – Në një takim që ka pasur me degën e PDK-së në Artanë, Qemajl Mustafa është shprehur se PDK duhet të rikthehet në qeverisjen e komunave të rajonit të Anamoravës. Është kjo domosdoshmëri për ta shpëtuar këtë anë nga qeverisjet e këqija dhe nga anarkia ka thënë Mustafa.

Postimi i plotë i Qemajl Mustafës

Me degën e PDK të Novo Bërdës. Ishte takim i mirë urimi për procesin zgjedhor dhe ishte moment përcaktimi për bashkëpunim të rregullt në periudhën e ardhshme. PDK duhet të rikthehet në qeverisjen e komunave të rajonit të Anamoravës. Është kjo domosdoshmëri për ta shpëtuar këtë anë nga qeverisjet e këqija dhe nga anarkia.
E falënderojmë kryetarin e degës Selatin Nuhiun dhe bashkëpunëtorët e tij për gatishmërinë për bashkëpunim të ngushtë me degën tonë në Gjilan ka shkruar Qemajl Mustafa./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).