Mustafa: AAK mund të jetë pjesë e koalicionit

Gjilan – Mustafa tha se ridizajnimi për të donë të thotë forcim i koalicionit edhe me vende të reja në Kuvendin Komunal,por jo pakësim i tyre. Lehtë mund të ndodhë që AAK të jetë pjesë e koalicionit në Kuvend tha ai.

Kreu i Komunës Qemajl Mustafa ka paralajmëruar ridizajnim të koalicionit ,derisa janë duke u bërë bisedat rreth drejtorit të ri të kulturës,pas suspendimit të Selver Xhelilit që vinte nga PSD-ja.

Mustafa tha se ridizajnimi për të donë të thotë forcim i koalicionit edhe me vende të reja në Kuvendin Komunal,por jo pakësim i tyre. Lehtë mund të ndodhë që AAK të jetë pjesë e koalicionit në Kuvend tha Mustafa.

Mustafa tha se nuk ka vakum institucional në drejtorinë e kulturës.”Të gjitha angazhimet i ka marrë zyra e kryetarit, që mos të ketë ngecje në këtë punë” tha ai për rajonipress.

Duke folur për pozitën e drejtorit të kulturës dhe begraundin e tij, Mustafa tha se do të jetë një drejtor i mirë dhe i përgjegjshëm,pavarësisht prejardhjes politike. “Po konsultohemi me PDK dhe PSD sepse nuk e kemi për qëllim prishjen e koalicionit,por ridizajnim do të ketë” tha ai.

Edhe Ismet Hajdini nga PSD-ja tha se kanë biseduar me Qemajl Mustafën dhe i kanë propozuar disa emra që kanë rrjedhur nga kryesia e PSD. “Të hënën besoj që gjithçka do të dihet në këtë relacion” tha Hajdini./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).