Motoçiklisti 28 vjeçar nga Kosova humb jetën në një aksident të rëndë në Zvicër

Pak pas mesnatës së 1 shtatorit ndodhi një aksident fatal midis Chavannes-près-Renens dhe Ecublens (kantoni i Vaud).


Mediat njoftojnë për një aksident trafiku që përfshin një motoçiklist në rrugën nga Chavannes-près-Renens në drejtim të Ecublens.

Viktima është një shtetas kosovar 28-vjeçar me banim në Riviera, transmeton Albinfo.ch.

Dyshimet e para janë që motoçiklisti ka humbur kontrollin e mjetit. Ai humbi kontrollin në dalje të një kthese në të majtë dhe u përplas me një hekurudhë mbrojtëse në anën e djathtë të rrugës përpara se të ulej në një zonë me bar disa metra më tutje.

Pavarësisht ndërhyrjes së ekipeve të shpëtimit, ai ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit. Po ashtu, bëhet e ditur se është njoftuar prokuroria publike dhe prokurori kujdestar i cili ka hapur hetim penal për të përcaktuar rrethanat e sakta të aksidentit, përcjell Albinfo.ch.

Rruga ku ndodhi aksidenti u mbyll për rreth pesë orë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS