Moti sot me riga shiu dhe shkarkime rrufesh

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu, të përcjella me shkarkime rrufesh.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë.

Mobi Casa

Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme. /Telegrafi/