UBT

Moti me diell dhe vranët

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

Uji Dea

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s. /Telegrafi/