Fundamenti

Mot përvëlues, temperatura deri në 36 gradë

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-36 gradë Celsius.

Hidromorava

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s. /Telegrafi/