Fundamenti

Mot me diell, vende-vende riga shiu

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

ARKATANA

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s. /Telegrafi/