Mobi Casa

Mot me diell dhe riga shiu

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se vranësirat parashihen te sjellin riga shiu.

Hidromorava

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/