Mohon se ka urdhëruar vrasje

Azem Syla ka mohuar se ka urdhëruar vrasjen e Ibush Kllokoqit, Adem Salihajt e Ismet Arifit dhe se ishte pjesë e SHIK-ut, raporton KTV.

Edhe pse procesi gjyqësor Bllaca 2 po shkon drejt fundit, Syla nuk është zyrtarisht i akuzuar, ndërsa me 28 korrik ka përfunduar edhe afati 2 vjeçar i hetimeve i paraparë me Kodin Penal të Kosovës.

Avokati Mbrojtës, Tomë Gashi e quan absurde këtë praktik të Eulex-it që sipas tij krijon pasiguri tek qytetarët e Kosovës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS