Mjeku shqiptar që e shpëtoi Fernando Alonson!

Piloti i famshëm i Formula 1, Fernando Alonso ishte pjesë e një aksidenti në garën e Formula 1 që u mbajt në Belgjikë, ku është përplasur me pilotët Sebastian Grosjean dhe Lewis Hamilton.

Në qendrën mjekuese të pistës në Belgjikë, aty ishte një mjek shqiptar i cili edhe i doli në ndihmë pilotit spanjoll.

Mjeku shqiptar Teni Kamberi ishte ai që pati nënpërkujdesje Fernando Alonson i cili kishte dhimbje të vazhdueshme në shpinë dhe ishte tejet i shqetësuar. Kamberi vëri nën kontroll shëndetin e pilotit të famshëm spanjoll ndërsa më vonë njoftoi tifozët e Alonsos që të mos shqetësohen sepse gjendja e tij është stabile.

Edhe vetë Alonso në rrjetet sociale falënderoi mjekun shqiptar ndërsa njoftoi se piloti që e aksidentoi, Sebastian Grosjean e ka thirrur atë në telefon dhe i ka kërkuar falje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).