Mjeku shqiptar që e shpëtoi Fernando Alonson!

Piloti i famshëm i Formula 1, Fernando Alonso ishte pjesë e një aksidenti në garën e Formula 1 që u mbajt në Belgjikë, ku është përplasur me pilotët Sebastian Grosjean dhe Lewis Hamilton.

Në qendrën mjekuese të pistës në Belgjikë, aty ishte një mjek shqiptar i cili edhe i doli në ndihmë pilotit spanjoll.

Mjeku shqiptar Teni Kamberi ishte ai që pati nënpërkujdesje Fernando Alonson i cili kishte dhimbje të vazhdueshme në shpinë dhe ishte tejet i shqetësuar. Kamberi vëri nën kontroll shëndetin e pilotit të famshëm spanjoll ndërsa më vonë njoftoi tifozët e Alonsos që të mos shqetësohen sepse gjendja e tij është stabile.

Edhe vetë Alonso në rrjetet sociale falënderoi mjekun shqiptar ndërsa njoftoi se piloti që e aksidentoi, Sebastian Grosjean e ka thirrur atë në telefon dhe i ka kërkuar falje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS