UBT

Miss Italia 2012

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Në mbrëmjen finale të spektaklit të bukurisë “Miss Italia 2012” kurora e më të bukurës i takoi sicilianes, Giusy Buscemi.

Ajo kishte fituar me heret titullin “Miss Wella Professionals 2012” dhe nderimin “Gli occhi di Enzo”.

Hidromorava

Giusy Buscemi, me flokë të verdhë, sy të gjelbër, është 19 vjeçare, me origjinë nga Mazara del Vallo, e gjatë 1.75 m.

Ajo është e diplomuar,ndërsa pret rezultatet e testit për mjekësi, praktikon kërcimin dhe ëndërron të bëhët aktore. /Indeksonline/