Ministri Sefaj takon udhëheqësit e Artanës, flasin për zhvillimin ekonomik dhe sigurinë

Gjilan – Ministri i Punëve të Brendshme z.Flamur Sefaj me bashkëpunëtor ka vizituar komunën e Novobërdës. Në këtë vizitë Ministrin e priti Kryetari i Komunës së Novobërdës Svetisllav Ivanoviq.

Në takim është biseduar për çështjen e sigurisë në komunën e Novobërdës si dhe për zhvillimin ekonomik në Komunë.

Ministri Sefaj theksoi se komuna e Novobërdës është një shembull i mirë i marrëdhënieve ndëretnike dhe bashkëjetesës së të gjitha komuniteteve.

Ivanoviq ka falënderuar z.Sefajn dhe për kohën e vlefshme të cilën e ka ndarë për vizitën e komunës së Novobërdës dhe ka theksuar se Ministri është i njoftuar për të gjitha detajet e situatës së sigurisë në komunën e Novobërdës.

“Presim që bashkëpunimi i ynë i mirë t’i kontribuoj përparimit të sigurisë së të gjithë qytetarëve që jetojnë në territorin e komunës së Novobërdës si dhe të pasurisë së tyre”, theksoi Ivanoviq./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).