Ministri Armend Mehaj në Kamenicë për fushatën rekrutuese

Kamenicë – Ministri i Ministrisë së Mbrojtjes Armend Mehaj bashkë me Kolonelin Enver Voca, sonte ishin në Komunën e Kamenicës, ku kanë diskutuar rreth fushatës rekrutuese si dhe politikave që po ndjek ky institucion për rritjen dhe sofistikimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ministri Mehaj ka bërë të ditur edhe një herë rëndësinë e shërbimin në FSK, si dhe politikat e reja të hartuara që do ta ndihmojnë forcimin ushtarak të vendit.

Rahimaj ka bërë thirrje tek të rinjtë për t’iu bashkangjitur radhëve të ushtrisë, si dhe ka sqaruar rëndësinë e shërbimit ndaj vendit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS