Miliarderi Richard Brenson udhëton në gjithësi me fëmijë

Miliarderi dhe aventuristi britanik Richard Brenson ka thënë të mërkurën se në fluturimin parë kozmik të kompanisë së vet “Virgin Galactic” planifikon t’i marrë dy fëmijt e vet më të rritur.

Miliarderi britanik, pronar i perandorisë afariste “Virgin”, ka zbuluar se ata të tre në vitin e ardhshëm do të udhëtojnë në gjithësi 100 kilometra mbi tokë me “Fluturaken kozmike 2”.

Me ta do të jenë edhe 120 turistë kozmikë që janë paraqitur për këtë udhëtim dyorësh me çmim 200.000 dollarë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS