Mobi Casa

Mes një mijë konkurrentëve, shqiptarja fiton çmimin e tretë në finale e madhe të “Sanremo Junior”

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

Kjara Ibraj, këngëtarja e parë shqiptare fituese në “Sanremo Junior”


E reja shqiptare, Kjara Ibraj, është këngëtarja e parë shqiptare që arriti të vlerësohej në finale të “Sanremo Junior” me çmimin e tretë mes një mijë konkurrentëve, transmeton albinfo.ch.

11-vjeçarja nga Lezha kaloi me sukses në finale mes 25 konkurrentëve nga e gjithë bota dhe mahniti jurinë me zërin e saj, duke u vlerësuar me çmimin e tretë.

RCCOLA

Ajo është ngjitur në skenën e “Sanremos” dhe ka performuar këngën “Never Enough” nga Loren, duke i mahnitur të gjithë, transmeton tutje albinfo.ch.

E veshur me një kostum të bardhë, Kiara Ibraj u ngjit në skenë me një performancë të jashtëzakonshme, duke impresionuar të pranishmit me zërin e saj në këtë konkurs për grupmoshat 6 deri në 15 vjeç, e duke i bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Pjesë e spektatorëve ishin dhe përfaqësues të Bashkisë Lezhë dhe shumë emigrantë shqiptarë në Itali, të cilët ndoqën përformancen e 11-vjeçares.

Kjara Ibraj, talentja nga Lezha, ka nisur të këndojë që në moshën 4-vjeçare, duke ndjekur dhe kurse kantoje. Puna dhe angazhimi që në moshë të vogël duket që është shpërblyer, pasi 11-vjeçarja ka “çuar” Shqipërinë në “Sanermo Junior”.